Kérdések és válaszok
Milyen olajokat használok?
Általam leggyakrabban használt olajok:
KÓKUSZ-A kókuszolajban található közepes láncú zsírsavak gombaölő és antibakteriális hatását már rég óta ismerik a kutatók. Az általuk inaktivált mikroorganizmusok közé tartoznak a baktériumok, élesztő-, és egyéb gombák, valamint burkolt vírusok. Megelőzi a bőr idő előtti öregedését, és természetes védelmet nyújt az UV sugarakkal szemben.Közreműködik az elhalt hámszövetek eltávolításában, így bőrünk selymesebb, puhább lesz.
Pakolásként gyönyörű, egészséges fényt és puha, selymes tapintást ad a hajunknak alig néhány perc hatóidő után.
AVOKADÓ:-tele van A, D és E vitaminokkal. Kiváló ápoló a száraz, ekcémás bőrre. Hatékonyan alkalmazzák gyulladásra, hegek kezelésére.
JOJOBA- minden bőrtípusra jó, még a pattanásos bőrt is hatékonyan ápolja. Növeli ab őr rugalmasságát.
KAKAÓVAJ- nagyon kellemes csoki illata van. Keményíti a szappant, és lágyabbá teszi a bőrt, csodaszer a száraz bőrre.
MAKADÁMIA- nagyon jó bőrkondicionáló, hatékony az érett bőrre, és könnyen beszívódik
MANDULA- minden bőrtípusra jó, kiváló babaápolásra. Leginkább száraz, érzékeny bőrre alkalmazzuk.
MÉHVIASZ- nemcsak szappankészítéshez használják, hanem kozmetikumokban, és ajakbalzsamokban is, illetve gyertyaöntéshez. 1 kg olajhoz adhatsz 50 g méhviaszt, hogy keményebb szappant kapj. Fantasztikus mézillata van.
OLIVA- a legelterjedtebb olaj a szappankészítésben. Akár 100%-ban is használhatod Lágyítja és fiatalítja a bőrt. Finom, lágy állagot biztosít.
REPCE- nagyon lágy olaj, ha repcét adsz az olajbázisodhoz, azt eredményezheti, hogy a szappan lassabban keményedik. Általában a drágább olajok kiváltására használják (pl. olíva).
RICINUS- hidratálja a bőrt, és lágyítja a szappan állagát. Nagyon jó bőrkondícionáló.
SHEA-szuper ápolóolaja a bőrnek, és kemény állagot biztosít a szappanban. Igen magas az A és E vitamin tartalma. Szuper a száraz és öregedő bőrre, hatékony az ekcéma és pikkelysömör ellen. Nagyon jól regenerálja a bőrt, és gyulladáscsökkentő hatása is van.
SZŐLŐMAG- anélkül táplálja a bőrt, hogy zsíros után érzet maradna. A legjobb az érett, száraz bőrre. Tele van E vitaminnal, és magas antioxidáns tartalmának köszönhetően nagyon jó az öregedő bőrre. Javítja a bőr rugalmasságát, regenerálja a kollagén szöveteket.
Milyen egyéb összetevőket használok?
Méz:Hatása a kozmetikában: a legjobb hidratáló.
Gyógyítja és regenerálja a sérült bőrt, serkenti a természetes sejtregenerációt, javítja a bőr tónusát, ezáltal fiatalosabb bőrképet eredményez. Magas ásványi anyag tartalommal rendelkezik. Táplálja és revitalizálja a fejbőrt, és segít megőrizni az egészséges hajkoronát. Bár valamennyi méz rendelkezik antibakteriális hatással, ez a mézfajta kiemelkedően hatékony természetes antibakteriális szer.
Spirulina alga: Kékeszöld színű alga, mely gazdag többek között vitaminokban, ásványi anyagokban, fehérjében, klorofillban. Salaktalanítja, méregteleníti a szöveteket, felgyorsul a sejtek megújulása, az öregedési folyamat kitolódik. Nem szárítja a bőrfelszínt, mert megköti a nedvességet Bőrre gyakorolt hatása miatt számos bőrtípus kezelésére alkalmas. Ilyenek azsíros, tisztátalan bőrök, allergiás, valamint a vízhiányos és a rozeceás bőrök.Egyetlen bajom vele-a szaga.Szóval,csak óvatosan használom.
Teafaolaj: Tudományosan bizonyított gyógyító hatású kivonat. Nélkülözhetetlen pikkelysömör, arthritis panaszok esetén. Kitünően használható számos gombás fertőzés kezelésére. Természetesen tisztítja és nyugtatja a problémás bőrt, szabályozza a faggyúmirigyek zsírtermelését, baktérium, vírus és gombaölő hatású. (5 éves kor alatt nem ajánlott, néhány embernél allergiát válthat ki, de nem jellemző)
Citromfű olaj: Fertőtlenítő, antimikrobiális, dezodoráló, gyulladáscsökkentő és értágító. Külsőleg kozmetikai bőrproblémák (pl. enyhébb lefolyású érbántalmak, cellulitis) kezelésére hasznosítják az olaj gyulladáscsökkentő és az erek állapotát kedvezően befolyásoló hatásait.
Borsmenta illóolaj: Antimikrobiális, frissítő, helyi érzéstelenítő és fájdalomcsillapító hatásokkal rendelkezik, stimulálja a bőrvérkeringést. Segíti a koncentrálást, nagyon jó inspiráló. Tetterőre változtatja a fáradtságot. Egyik ismert mellékhatása, hogy kisgyermekeknél belélegzéskor (inhalálás) légzésbénulást válthat ki (Kratschmer-Holmgren reflex) és emiatt 3-5 éves korig ellenjavallt a használata az orr környékén, ill. az orrban. Homeopátiás kezelések esetén szintén ellenjavallt az alkalmazása.
Levendulaolaj: Gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő, frissítő hatású. Kiegyensúlyozza a bőr zsírosságát, és serkenti a bőr anyagcsere folyamatait. Segít a zúzódások, rovarcsípések elmulasztásában, a pattanások leszárításában és más bőrhibák gyógyulásában, még az olyan súlyos esetekben is, mint a pikkelysömör vagy az ekcéma.
Zabliszt-zabkorpa: Nyugtató, bőrlágyító hatású természetes bőrradír, eltávolítja az elhalt hámsejteket.
Fahéj: Vérellátás javító hatása van, vérbőséget okoz a bőrben, ezért jó izom, ízületi, mozgásszervi problémáknál, illetve narancsbőr elleni harcban a segítségünkre lehet. A bőr kicsit kipirosodhat tőle. Nagyon jó antioxidáns, fertőtlenítő, gyulladáscsökkentő.
Kamilla: Csodákat művelhet arcbőrünkkel és hajunkkal. Gyulladáscsökkentő hatása, nyugtatja a bőrt, lehúzza a duzzanatokat és enyhíti az irritáló kozmetikumokra adott negatív bőr reakciókat. Antiszeptikus tulajdonságai révén elpusztítja a baktériumokat, és fájdalomcsillapító hatással is bír, emellett a vele tisztított arcbőr megőrzi rugalmasságát, frissességét!
Hogyan készülnek a szappanok?
Nátron lúggal készítem,hideg eljárással.